Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Serducho dla Marysi

24/01/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 131 razy
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej bierze udział w wielu akcjach charytatywnych.

Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice oraz nauczyciele pomagali m. in. w zbiórce pieniędzy na leczenie Ani Wacławik i  Grzesia Wadyla. Teraz, odpowiadając na prośbę Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM” z Wiśniowej i Fundacji „Wygrajmy Siebie” z Krakowa, włączyli się w akcję „Serducho dla Marysi” organizowanej w ramach kampanii „100 dni dla Marysi”. 12-miesięczna Marysia z gminy Raciechowice cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Stan choroby jest zaawansowany; trwa wyścig z czasem - 100 dni. Cel zbiórki to 8 mln zł na nierefundowaną terapię genową lekiem Zolgensma. To jedyny, najdroższy na świecie lek, który dziewczynka musi przyjąć przed drugimi urodzinami, aby móc żyć.

21 stycznia b.r. uczniowie z Zagródca utworzyli serce, które zostało uwiecznione na zdjęciu. Wraz z pozostałymi szkołami biorącymi udział w akcji ma być ono wykorzystane do wspólnej, jednej, ogromnej grafiki, która  będzie promować kampanię pomocową dla Marysi. Przeprowadzono w szkole również zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę fantów do loterii i zorganizowano kiermasz słodkości.

Możesz i Ty! zamieścić zdjęcia u siebie na stronie lub portalach społecznościowych, z krótkim opisem w jaką akcję się zaangażowałeś i dla kogo, koniecznie z hasztagiem #RazemdlaMarysi. Wspólnym działaniem możemy pomóc Marysi i jej rodzinie – zachęcają organizatorzy akcji.

Dorota Borowiec
Monika Piwko-Bieniek