Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Sportowe nadzieje z Mszany Górnej

26/03/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 187 razy
Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej może poszczycić się wysokimi wynikami w zawodach w narciarstwie biegowym.

Zimą 2020r. najwięcej startów w zawodach na nartach biegowych zaliczyli: Oliwia Dawiec i jej młodszy brat Wojciech. Wystartowali w Pucharze Grupy Azoty (zawody ogólnopolskie) w Mucznem w Bieszczadach, w Ptaszkowej i w Zakopanem. Oliwia zajmowała miejsca od 25. do 30. w bardzo mocno obsadzonej kategorii do lat 14; Wojtek musiał rywalizować ze starszymi od siebie zawodnikami, ale poprawiał swoje miejsca z każdym startem. Obydwoje wystartowali w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Wołosatem (Bieszczady), gdzie Wojtek startując już z rywalami ze swojego rocznika dwukrotnie zajął wysokie, 6. miejsce. Oliwa wystartowała wraz ze starszymi koleżankami w sztafecie 4x5km zajmując 5. miejsce. Brali udział również w zawodach amatorskich w Chochołowie (Oliwia była trzecia) i w Wiśle. Na koniec sezonu pobiegli w Ptaszkowej w ramach Ligi Wojewódzkiej. Oliwia zajęła 4., a Wojciech 5. miejsce. Trzecią osobą startującą na nartach biegowych była Zuzanna Jarosz. Podczas drugiego startu w Mucznem upadła przy omijaniu leżącej na trasie rywalki doznając kontuzji ręki. Przez miesiąc nosiła opatrunek gipsowy, ale pod koniec lutego wróciła do treningów. Wystartowała w Lidze Wojewódzkiej w Ptaszkowej zajmując 9. miejsce wśród 30 rywalek. Brawo za taką postawę!

Do startu w zawodach powiatowych ćwiczyli również inni uczniowie, przede wszystkim z klasy 5. Opanowali tej zimy technikę łyżwową; nie mogli się jednak sprawdzić w zawodach z powodu ich odwołania. Pozostaje mieć nadzieję, że praca wykonana w tym sezonie przyniesie efekty w następnym – podkreśla trener młodych sportowców.

Krzysztof Jarosz
fot. www.skipol.pl