Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Beskid Wyspowy – idealny kierunek na późnojesienny wypad

27/11/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 378 razy
Pasjonaci górskich wędrówek, miłośnicy natury, niezwykle sympatyczni ludzie tworzący portal Góry dla Ciebie polecają dzisiaj kilka tras turystycznych prowadzących po Zagórzańskich Dziedzinach, idealnych na późnojesienną wyprawę.

BAZA POD LUBOGOSZCZEM

Dla niewtajemniczonych – pod Lubogoszczem znajduje się Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz”, wybudowana jeszcze w okresie międzywojennym. Baza oferuje nie tylko noclegi, ale organizuje również różne oryginalne imprezy turystyczne i muzyczne, warto to miejsce nie tylko zobaczyć, ale też poznać jego ciekawą historię.
Dojdziemy tutaj czarnym szlakiem z Kasinki Małej w ok. 30 -40 h. Trasa prowadzi szerokim traktem - jest to jednocześnie droga dojazdowa do Bazy. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą warto podejść do jeziorka „Żabie Oko” i basenu pływackiego wybudowanego również w okresie międzywojennym.
Chętni na dłuższą eskapadę mogą podejść na szczyt Lubogoszcza – z Ośrodka Szkoleniowego czeka nas 2-godzinny spacerek. W drodze powrotnej zobaczymy piękne panoramy Beskidu Wyspowego.
Podajemy opis wczesnej wiosny, który niewiele różni się od późnej jesieni (nie ma tylko żab)

NA LUBOGOSZCZ Z KASINKI MAŁEJ

 

ŚNIEŻNICA NA JESIENNO ZIMOWY SPACER

Pod Śnieżnicą znajduje się Ośrodek Rekolekcyjny, który jest świetnym celem wycieczki dla turystów szukających łatwych i krótkich szlaków. Prowadzi do niego ½ godz. trasa z przełęczy Gruszowiec. W początkowym etapie musimy pokonać ostre podejście, później trasa biegnie równą, szeroką, niezwykle urokliwą leśną drogą o niewielkim nachyleniu. Wycieczkę można przedłużyć i podejść do górnej stacji wyciągu narciarskiego lub dalej na szczyt Śnieżnicy.
Uwaga – jeżeli chcemy zdobyć szczyt Śnieżnicy i zrobić pętlę warto wyjść trudniejszym szlakiem niebieskim, a zejść zielonym.

SPACEREM NA ŚNIEŻNICĘ

 

PANORAMY ZE SZCZYTU ĆWILINA

Ćwilin to jedna z ciekawszych i popularniejszych wysp rejonu. Góra słynie przede wszystkim z przepięknych panoram - przy dobrych warunkach widać Mogielicę i inne szczyty Beskidu Wyspowego, ale też Gorce, Babią Górę i Tatry. Na szczyt prowadzi kilka szlaków, o tej porze roku najbardziej optymalnym, stosunkowo łatwym, sprawdzającym się nawet w trudnych warunkach jest trasa z Wilczyc.

ĆWILIN Z WILCZYC

Źródło: www.gorydlaciebie.pl