Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wójt nagrodził Krystiana Kubowicza

30/11/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 555 razy
30 listopada b.r. podczas sesji Rady Gminy Mszana Dolna Krystian Kubowicz, wokalista pochodzący z Kasiny Wielkiej, odebrał z rąk Bolesława Żaby, Wójta Gminy Mszana Dolna nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Gratulacje soliście złożyli również: Katarzyna Szybiak, Zastępca Wójta oraz Jan Chorągwicki, Przewodniczący Rady Gminy.

Krystian Kubowicz to utalentowany wokalista, uczeń Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Rodzinną wieś opuścił aby realizować swoje marzenia, rozwijać pasje i zainteresowania.

Jest solistą z bogatym już repertuarem artystycznym, który prezentuje na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Na każdym z tych muzycznych i kulturowych wydarzeń zaznacza skąd pochodzi i zawsze reprezentuje Gminę Mszana Dolna. Od kilku lat bierze udział w licznych przeglądach i konkursach, promując Gminę i zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Pomimo młodego wieku, może pochwalić się wieloma znaczącymi sukcesami. Do jego największych muzycznych osiągnięć ostatnich lat należą:

- Finalista V Sadeckich Młodych Talentów (Nowy Sącz, 11.04.2018r.);

- I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym na Łotwie „Aprilla Pilieni”, podczas którego otrzymał najwyższe noty od jury – 7 razy po 10 punktów (Łotwa, 20.04.2018r.);

- Grand Prix – najwyższa nagroda Międzynarodowego Festiwalu „Super Mikrofon Radia Jard” 89,2 FN w Białymstoku (7-9.12.2018r.);

- Grand Prix – najwyższa nagroda Międzynarodowego Festiwalu „Euro Stars” (Praga, Czechy) oraz nominacja od jury na międzynarodowy festiwal do stolicy Bułgarii;

- Osobowość Roku 2018 w kategorii „Ku7ltura” Powiat Limanowski przyznana przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski.

Od 2019 roku, wraz z producentem muzycznym współpracującym m. in. z Kayah, Red Lips, Reni Jusis, Noviką i in.,  pracuje nad swoim autorskim materiałem na płytę. Właśnie w tym roku, mimo, że w dużej mierze oddał się pracy nad płytą, nie rezygnował z konkursowych występów, zdobywając kolejne nagrody, m.in. dwa II miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym „Muzikos talentu lyga” w Wilnie, w kategoriach „Jazz” oraz „Pop” (Wilno, 2-7.04.2019r.).

Jego najświeższym osiągnięciem jest I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Intershow (Nowy Targ, 4-9.01.2020r.).

Magda Polańska