Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Pierwsza nagroda za skompletowanie sznura zagórzańskich korali

14/01/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 795 razy
Dwa dni po uruchomieniu ostatniego z zagórzańskich questów – „W Mszanie Dolnej z Jaśkiem po hrabiowski skarb” – po swoją zasłużoną nagrodę zgłosił się Pan Grzegorz, który na swoim koncie ma już popularną odznakę PTTK – Questy Wyprawy Odkrywców!

Aby qesttorba trafiła w jego ręce musiał skutecznie przejść sześć zagórzańskich questów, a przy okazji z uwagą szukać korali, potem nawlec je na specjalny sznur i okazać w jednym z zagórzańskich samorządów.

To wspaniały sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu – o questingu mówi mieszkaniec stolicy Zagórzan, który pasją do szukania skarbów zaraził swoją rodzinę i znajomych. Aktywnie i ciekawie poznajemy historię regionu, nowe, nieodkryte dotąd fakty i miejsca. My wkręciliśmy się na maksa – dodaje z uśmiechem. I oczywiście polecamy i zachęcamy, to przednia zabawa!

Przymnijmy, że aby zdobyć dodatkowy bonus należy znaleźć i nanizać na nić wszystkie sześć korali, które rozsypały się po zagórzańskiej ziemi. Pomoże Wam ich odszukać Jasiek, miejscowy góral, który jest przewodnikiem każdego z zagórzańskich questów. Ale nie za darmo – tak naprawdę te korale musicie mu oddać, bo są przeznaczone dla wybranki jego serca – pięknej zagórzanki, Kasi. Wy natomiast dostaniecie nagrodę, którą odbierzecie w Urzędzie Gminy Mszana Dolna, Urzędzie Miasta Mszana Dolna lub Gminnej Bibliotece i Ośrodku Kultury w Niedźwiedziu, a także w Recepcji Pensjonatu Szczebel w Mszanie Dolnej.

Questy to fantastyczny sposób na łatwe i przyjemne, ogólnodostępne wędrówki w pojedynkę, w parach lub w małych grupach – do podejmowania aktywności fizycznej zachęcają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin. U nas jest to jeszcze ciekawsze, bo przy okazji pomagacie Jaśkowi szukać korali, które nieopatrznie mu się rozsypały po całym regionie. Jeśli skompletujecie cały ich sznur my Was za to nagrodzimy! Klikajcie w link: https://www.mszana.pl/upload/files/zagorzanskie_atrakcje/jasiek.pdftam znajdziecie informacje dot. zagórzańskich wypraw po skarb. Dajcie  się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! Odkrywajcie je pasjami!  Zanurzcie się w ich magii! To dziedzinnie proste!podkreślają.

Magda Polańska